Pravé šampaňské

Vinná réva je jedním z nejúžasnějších plodů, které naše planeta nabízí. Dokáže prostoupit půdu do několika desítek metrů hluboko, odkud dokáže unikátní minerály a živiny. Její propojení s osudy lidstva je přitom skutečným spojením na život a na smrt. Kdyby nebylo člověka, vinná réva by pravděpodobně již dávno zmizela z botanických atlasů. Člověk ji zachránil před zákeřnou pandemií a ona se mu dnes odvděčuje tím nejlepším možným způsobem.

Šampaňské je potěšení, které můžeme z hroznů získávat

Šampaňské je jedním z nejzářivějších příkladů neskutečného potěšení, které můžeme z hroznů získávat. Díky utváření zemského povrchu před mnoha miliardami let se oblast mezi městy Remeší a Epernay stala zcela unikátní. Podloží, ze kterého réva vyrůstá, je neopakovatelné nikde na světě. S jednou výjimkou, která leží vzdušnou čarou přibližně 120kilometrů jihovýchodně od Epernay a dnes toto místo už několik let řadíme rovněž pod označení champagne. Místní vinaři usilovali o právo užívat značku champagne dlouhé desítky let a dnes se jí pyšní plným právem.

Champagne je čistý přírodní produkt

Šampaňské je poněkud mylně chápáno jako znak luxusu. Není to pravda. Champagne je čistý přírodní produkt, který lze konzumovat prakticky kdykoli. Jsou lidé, kteří si nedovedou bez šampaňského představit snídani, stejně jako lidé, kteří po sklence champagne sáhnou k uhašení žízně. Někdo si neustele postel dříve, než si vypije svoji sklenku champagne. Je ovšem pravda, že šampaňského nikde nebude dost. Oblast pro pěstování této zásadní vinné révy je omezená a podle současných pravidel se již nemá nikdy zvětšit. To ovšem neznamená, že by si čas od času nemohl dopřát požitek z šampaňského téměř každý smrtelník.

Obrovská konkurence ve výrobě šampaňského vína

Obrovská konkurence čítající přibližně 4000 značek na relativně malém prostoru zaručuje, kromě již zmíněné výjimečnosti hroznů, standardní kvalitu. Špatné champagne v podstatě neexistuje. Maximálně narážíme na marketingové produkty, kde převládá strojní a laboratorní výroba vína, ale i tak jde o nápoje, které stojí většinou vysoko nad průměrem i věhlasných perlivých vín řady zemí Evropy a světa.

Nepřeberné množství champagne ve vysoké kvalitě

Díky obrovské konkurenci tak máme nepřeberné množství champagne ve vysoké kvalitě a bohaté různorodosti. Od suchých vín, které dokáží „zmrazit úsměv“ na tváři, až po takřka dezertní záležitosti k moučníkům. A to vše v mnoha chuťových a voňavých variacích.

Champagne je jeden z nejdokonalejších výrobků

Takže proč šampaňské? Protože jde o jeden z nejdokonalejších výrobků, kterého bylo lidstvo schopno dosáhnout, aniž bychom si to dostatečně uvědomovali. Jde o nápoj, který dokáže povzbudit, podpořit v okamžiku, kdy potřebujete podporu, je kreativní, přirozeně zdravý a nebezpečně skvěle chutná!

Vyberte si šampaňské z naší nabídky

O novinkách budete vědět jako první
Zadejte email v platném formátu
Přihlášením adresy souhlasíte se zpracováním osobních údajů